Kruszywa drogowe i budowlane

Wyświetlanie 1–12 z 14 wyników

W naszym sklepie oferujemy różnego rodzaju kruszywa budowlane i drogowe. Dostarczamy je z najlepszych kopalni położonych na terenie całej Polski. Idealnie nadają się one do produkcji zapraw budowlanych i betonów oraz do budowy dróg. Większość kruszyw z naszego sklepu można wykorzystać też do ozdabiania ogrodów, w tym celu zapraszamy zainteresowanych do kategorii kamienie ozdobne do ogrodu.

Kruszywa drogowe – łamane

Kruszywa łamane znajdują swoje zastosowanie najczęściej w drogownictwie, kolejnictwie i budownictwie kubaturowym. Produkowane są ze skał magmowych, metamorficznych i osadowych. Na kruszywa łamane składa się grys i tłuczeń bazaltowy, kliniec oraz żwir budowlany.

 • Grys i tłuczeń bazaltowy

  Wykorzystywane często do ozdabiania ogrodów oraz opasek wokół domu. Są bardzo twarde i wytrzymałe, dlatego polecane są też do wszelkiego rodzaju ścieżek czy podjazdów. Gryz i tłuczeń bazaltowy sprawdzą się też jako podłoże do akwarium i terrarium.

 • Żwir budowlany

  Idealnie nadający się do wszelkiego rodzaju zapraw budowlanych i betonów. Można go też użyć do produkcji prefabrykatów budowlanych o dużych gabarytach. Dobry żwir budowlany charakteryzuję się wysoką zawartością krzemionki oraz nikłymi ilościami związków siarki i żelaza.

 • Kliniec

  Kruszywo budowlane wykorzystywany w budownictwie jako podstawowy element konstrukcyjny łęków i sklepień. Klińce mają za zadanie nie dopuścić do rozpadnięcia się budowli.

Kruszywa budowlane

Wyróżniamy kruszywa budowlane pochodzenia naturalne i sztuczne. Dzieli się je na grube, drobne i ciągłym uziarnieniu. W naszym sklepie znajdziesz takie kruszywa budowlane jak piasek budowlany, pospółka czy mączka bazaltowa. Każdy z tych rodzajów kruszyw ma swoje przeznaczenie, a także wady i zalety.

 • Piasek budowlany

  Niezwykle ważny element branży budowlanej. Dzięki niemu powstają kluczowe materiały budowlane. Wykorzystuje się go głównie do produkcji betonu oraz zapraw przeznaczonych do murowania i tynkowania. Sprawdza się też świetnie stabilizacji fundamentów domu oraz rur i kabli układanych w wykopanych dziurach.

 • Pospółka

  Naturalna mieszanka piasku i żwiru. Najczęściej stosowana przy budowie nasypów kolejowych i drogowych. Idealnie sprawdza się też jako podstawa fundamentów, podbudowy oraz na podbudowę pod kostkę betonową i granitową. Pospółka posiada bardzo dobre właściwości filtracyjne, mechaniczne i dużą nośność.

 • Mączka bazaltowa

  Produkt pochodzenia naturalnego, który zawiera bardzo dużo niezbędnych makro i mikroelementów potrzebnych roślinom do życia. Stosowana jest jako nawóz pod różne rodzaje upraw. Doskonale sprawdzi się pod rośliny o charakterze ozdobnym oraz pod owocowymi i warzywnymi.

Jakie kruszywo wybrać?

Bogata oferta naszego sklepu pozwala klientom na wybór odpowiedniego rodzaju kruszywa. To do Ciebie należy decyzja, na jakie się zdecydujesz. Przed zakupem musisz sobie odpowiedzieć na pytanie, do czego kruszywo będzie Ci potrzebne. Jeżeli potrzebujesz zrobić zaprawę do murowania piasek budowlany, a jeśli marzy Ci się piękny ogród świetną decyzją, będzie zakup grysu i mączki bazaltowej. W razie pytań zapraszamy do kontaktu. Chętnie odpowiemy na każde pytanie.