Beton B-30

Beton B-30 Promotor należy do gamy Betonów Konstrukcyjnych Promotor.

Świetnie sprawdzi się do:

– stropów,

– podjazdów,

– do wykonania ław fundamentowych,

– nadproży,

– słupów nośnych,

– schodów,

– posadzek o dużej odporności wytrzymałościowej,

– podlewek pod ogrodzenia.

Receptura Betonu B-30 Promotor została oparta o prawidłowy stos kruszywowy zawierający kruszywo do 8 mm, oraz wysokogatunkowe spoiwo, w przeciwieństwie do wielu dostępnych na rynku produktów, które próbują uzyskać prawdziwy beton na drobnym piasku, a nie na żwirze tak jak się to robi w profesjonalnej betoniarni.

Dzięki unikalnej recepturze Beton B-30 Promotor charakteryzuje się wytrzymałością na ściskanie przekraczającej 40 MPa, niskim skurczem, a przede wszystkim świetnie nadaje się do celów konstrukcyjnych.

Sposób użycia:

Przygotowanie podłoża.

Podłoża powinny być suche, twarde i oczyszczone ze wszystkich zabrudzeń, które mogą obniżać przyczepność i wytrzymałość produktu. Beton Konstrukcyjny Promotor można stosować na wszystkich podłożach mineralnych. Przed wylaniem Betonu Konstrukcyjnego na grunt należy go ustabilizować używając Betonu B10 Chudziak Promotor.

2. Przygotowanie produktu.

Zawartość worka należy wymieszać z 2,6l wody. Trzeba pamiętać, aby dodawać suchą mieszankę do wody, a nie wodę do suchej mieszanki. Następnie wymieszać ręcznie lub przy użyciu dostępnych na rynku mieszarek lub mikserów. Po wymieszaniu odstawić na 5 minut. Tuż przed rozpoczęciem pracy przemieszać przygotowaną masę. Świeżo wylaną mieszankę należy rozprowadzać metalową sztangą. Wyrównywanie należy wykonywać ruchem zygzakowatym, tak aby mieszanka miała możliwość dotarcia na całej powierzchni, a wewnątrz niej nie powstały pęcherze powietrza.