Żwiry

Wyświetlanie wszystkich wyników: 6

Żwir to tak naprawdę mieszanina różnych skał i minerałów o średnicy od 2 mm do nawet kilku centymetrów. W naszym sklepie znajdą Państwo kilka jego określeń, które przypisane są główne według jego konkretnego zastosowania. Przykładowo żwir drenażowy to rodzaj kruszywa, który najlepiej sprawdza się do wykonywania drenażu, czyli prościej mówiąc odprowadzania wody z gruntu. Frakcja takiego żwiru to zazwyczaj 8-16 mm lub 16-32 mm.

Frakcje żwiru

W naszym asortymencie znajdą Państw różne, żwiry o szerokiej gamie ziarnistości. Inaczej lub bardziej profesjonalnie określamy to jako frakcje żwiru, a dostępne są:

  • 2-8 mm,
  • 8 – 16 mm,
  • 16 – 32 mm.

Rodzaje żwiru

Żwiry w naszym sklepie mają różne zastosowanie, wspomnieliśmy wcześniej o drenażowym, ale tak naprawdę to nie wszystko. Znajdą Państwo u nas także żwir płukany, który jest dostępny we wszystkich wcześniej wymienionych frakcjach. Żwir budowlany to rodzaj, który najczęściej wykorzystuje się na budowach. Jego frakcja to zazwyczaj 8-16 mm i wykorzystywany jest do produkcji betonów, czasami na podjazdy lub zasypy.  Zupełnie innym rodzajem jest żwir bazaltowy, ponieważ jest to nie tyle co mieszanka różnego rodzaju kruszyw, a bazalt. Wykorzystuje się go głównie w ogrodach jako kamienie ozdobne do ogrodu.