Kamienie ozdobne do ogrodu

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Kamienie ozdobne do ogrodu to doskonały pomysł na ciekawą aranżację przestrzeni. Pochodzą one z natury, są trwałe i pięknie komponują się z kwiatami i roślinami. Wielu ogrodników przekonuje również fakt, że ich stosowanie może mieć bardzo pozytywny wpływ na stan gleby. W naszej ofercie znajdą Państwo różnego rodzaju kamienie ozdobne takie jak: grys czarny, żwiry ozdobne i otoczaki. Oferujemy również żyzną glebę do uprawy roślin. Kruszywo w naszej ofercie pochodzi z najlepszych kopalni na terenie całej Polski, a fakt, że posiadamy własną flotę sprawia, że bez problemu dostarczymy je w wybrane przez Państwa miejsce.

Dlaczego warto stosować kamienie ozdobne do ogrodu?

Większość osób decyduje się zakupić kamień ogrodowy przede wszystkim ze względu na jego walory estetyczne: to dobry sposób, by zagospodarować wolne przestrzenie między roślinami i nadać aranżacji niebanalnego charakteru. Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę z faktu, że stosowanie kamienia może mieć bardzo pozytywny wpływ na rozwój roślin – wiąże się to z faktem, że wpływa na PH gleby – dlatego też, w zależności od uprawianych roślin, można poprawić jej właściwości dobierając odpowiedni kamień – o odczynie kwaśnym lub zasadowym. Co ważne – kamień nie gnije, przez długi czas zachowując estetyczny wygląd. Niektóre kruszywa drogowe również bardzo ładnie wyglądają i nadają się do ogrodu, również żwiry, dlatego koniecznie sprawdź nasze pozostałe kategorie.

Grys czarny

Grys czarny, zwany inaczej bazaltowym, to naturalne kruszywo, które powstaje poprzez połamanie na niewielkie kawałki skał bazaltowych.  Wyróżnia się on intensywnym, czarnym kolorem i połyskiem oraz ostrymi brzegami o nierównych krawędziach. To ciężki kamień, który dobrze przylega do podłoża – nie będzie więc roznoszony przez wiatr czy domowników. Zastosowanie go w ogrodzie dodaje aranżacji elegancji i klasy.

Żwiry ozdobne

Żwiry ozdobne to bardzo popularne rozwiązanie, o wielu zastosowaniach w ogrodzie. Małe dekoracyjne kamyczki dostępne są w najkorzystniejszej cenie, w wielu różnych kształtach, kolorach i rozmiarach. To sprawia, że są bardzo uniwersalne: sprawdzą się przy rabatach, wytyczaniu ścieżek, czy dla zagospodarowania wolnych przestrzeni.

Otoczaki

Otoczaki są bardzo chętnie wybierane przez Klientów, którym zależy przede wszystkim na modnym, nowoczesnym charakterze aranżacji. To kamienie o obłym kształcie, które zostały poddane odpowiedniej obróbce (szlifowanie w dużych bębnach wraz z piaskiem). Dzięki czemu posiadają gładką, zaokrągloną powierzchnię pozbawioną wszelkich ostrych krawędzi. Doskonale sprawdzą się przy przebudowach rabat.