Kruszywo grys bazaltowy – Czarny

Grys bazaltowy to jeden z naszych produktów należący do grupy kruszyw łamanych. Jest to nic innego jak kruszone kamienie bazaltowe wedle odpowiedniej frakcji. Cena za tonę grysu bazaltowego to od 24,35 zł do 47,32 zł, zaś na ten moment dysponujemy dostawą 25 ton, czyli jedną wywrotką na wskazany adres w promieniu 200 km od Zielonej Góry.

SKU: Brak danych Kategoria:

Bazalt jest tradycyjnym grysem ogrodowym, który wydobywany jest na terenie Polski. Grys bazaltowy ma charakterystyczny ciemny kolor w odcieniach grafitu. Kamień ten nadaje się do impregnacji dzięki czemu można uzyskać jego bardzo głęboką czarną barwę. To naturalne kruszywo drogowe jest bardzo trwałe. Wykazuje dużą odporność na czynniki zewnętrzne. Bazalt jest odporny na palące słońce, ostry mróz, jak i wszelkie opady atmosferyczne.

Skąd wziął się bazalt

Bazalt jest powłoką, która bardzo szczelnie okrywa jądro naszej planety. Jego pojawienie się na Ziemi związane jest z erupcją wulkanów, kiedy wypływa z niego podczas erupcji, stanowi dla człowieka śmiertelne zagrożenie. Jednak kiedy zastygnie tworzy bardzo twardą powłokę, którą człowiek nauczył się skutecznie wykorzystywać. Co ważne, większość pozostałości bazaltowych spotykanych naturalnie, które możemy zaobserwować np. na Dolnym Śląsku przetrwały tam w niezmienionej formie miliony lat. Może to dla nas stanowić pewną gwarancję, tego, że to kruszywo jest niesamowicie trwałe i inwestycja w nie, jest opłacalna, ponieważ bazalt pozostanie z nami w niezmienionej formie przez wiele lat.

Grys bazaltowy – frakcje

Bazalt, który proponujemy posiada wiele frakcji. Wszystko po to, by każdy klient mógł dostosować wymiar ziaren do swoich indywidualnych potrzeb. Mamy dostępny bazalt o frakcji:

  • 2-8
  • 8-16
  • 0-31,5
  • 0-63
  • 31,5-63
  • 16-22,4

Tak duży wybór frakcji pozwala na idealne dostosowanie gradacji do celu, w jakim to kruszywo jest nam potrzebne. Grys bazaltowy ma bowiem bardzo wiele zastosowań. Firmy używają go jako ozdoba w ogrodach, a także jako produkt służący utwardzaniu dróg i innych podłoży.

Grys o frakcji 2- 8 mm

Grys bazaltowy, o frakcji 2-8 mm jest jednym z najdrobniejszych kruszyw, które proponujemy. Wykorzystujemy go najczęściej w ogrodach. Ten typ grysu pełni najczęściej funkcję dekoracyjną. Wygląda idealnie wysypany na placu, czy w alejkach, pełniąc wtedy jednocześnie dwie rolę- utwardzającą i ozdobną. Grys w tej gradacji ma najwięcej zastosowań, jest także najbardziej wydajnym kruszywem.

Grys o frakcji 8- 16 mm

Kamienie bazaltowe o frakcji 8- 16 mm mają wiele zastosowań. Najczęściej jednak używa się je do drenażu podłoża, dzięki czemu uzyskamy dodatkową warstwę odsączającą, która bardzo dobrze odprowadzi wodę. Ich piękny wygląd warto także wykorzystać do ozdobienia ogrodów. Można także użyć grysu o tej frakcji do utwardzenie podjazdu, czy drogi. Na miękkim podłożu nigdy nie zbudujemy trwałej i równej drogi, dlatego tak ważne jest odpowiednie przygotowanie podłoża, grys bazaltowy o tej frakcji sprawdza się w tym celu idealnie.

Grys bazaltowy 0- 31,5 mm

Ten typ grysu bazaltowego wykorzystywany jest najczęściej jako materiał nasypowy. Używa się go głównie przy budowie dróg, ponieważ jest idealnym materiałem utwardzającym podczas wymiany podłoża. Grys bazaltowy o frakcji 0- 31,5 mm stosowany jest także do produkcji prefabrykatów, na podbudowy pod kostkę brukową. Wykorzystuje się go także do produkcji betonu, gdzie kruszywo stanowi około 75% jego objętości. Użycie do tego celu grysu bazaltowego zapewni nam otrzymanie niezwykle odpornego i trwałego betonu najwyższej jakości.

Grys bazaltowy 16- 32 mm

Kruszywo o frakcji 16- 32 mm używa się najczęściej do produkcji betonów. Jego zastosowanie wykorzystywane jest także przy produkowaniu drenaży, a także niezwykle ostatnio popularnych szamb ekologicznych. Ta wielkości grysu bazaltowego, jest także często wykorzystywana podczas tworzenia zielonej architektury.

Jaką wydajność ma grys bazaltowy

Ilość kruszywa jaką potrzebujemy zależy od jego frakcji. Przyjmuje się, że zużycie gryzu bazaltowego oscyluje miedzy 14, a 16 m2 na tonę. Na wydajność kamienia bardzo duży wpływ ma także powierzchnia, na której jest on wykorzystywany. Jeżeli kruszywo, ma być położone na bardzo nierównych odcinkach, należy liczyć się z tym, że będzie potrzeba znacznie więcej materiału. Jeżeli chodzi o wydajność w odniesieniu do frakcji, to im drobniejsze kruszywo, tym większa jego wydajność. Jeśli zaś szukasz typowo budowlanego kruszywa, która nada się zarówno do betonu jak i do zasypu to pospółka będzie odpowiednim kierunkiem.

Pielęgnacja

Jak już wcześniej wspominaliśmy, grys jest kruszywem niezwykle trwałym. Stosowana impregnacja nie ma na celu przedłużenia jego trwałości, a zmniejszenia jego podatności na brudzenie. Impregnacja ma nas także uchronić od pojawiania się na kamieniu mało estetycznego nalotu. Jest to możliwe, dzięki zablokowaniu wnikania wody. Dzięki impregnacji możemy także delikatnie zmieniać i pogłębiać naturalny kolor kruszywa.

Cennik i dostawa

Ceny proponowanego przez naszą firmę kruszywa zależy głównie od jego frakcji. Grys bazaltowy dostępny możemy zaproponować w cenie od 24,35 zł/ tona, do 47,36/ tona. Możemy także zaproponować Państwu dostawę w odległości nieprzekraczającej 200 km od Zielonej Góry. Koszt dostawy ustalamy na podstawie miejsca docelowego, ponieważ zależy on od odległości.

Warto korzystać z dóbr, które serwuje nam matka natura. Grys bazaltowy ma bardzo wiele zastosowań. Używany jako materiał do utwardzenia zapewnia nam trwałą drogę, użyty jako element aranżacji gwarantuje nam piękne alejki, podjazd, czy ogród.