Beton Szybki B-30 Rapid

Rapid znaczy szybki i właśnie taki jest nasz beton. Twardnieje po 1h w stopniu umożliwiającym wchodzenie na jego powierzchnię. Oczywiście oprócz tego, że jest to beton szybkowiążący to posiada wszystkie cechy jakie powinien posiadać profesjonalnie wykonany beton:

  • jest oparty na kruszywie do 8mm,
  • tak jak beton z profesjonalnej betoniarni,
  • dzięki swojej recepturze osiąga wysoką wytrzymałość na ściskanie powyżej 30 MPa,
  • cechuje się niskim skurczem,
  • doskonale nadaje się do celów konstrukcyjnych.

Co to jest szybki beton B30?

Szybki beton B30 to produkt o starannie dobranej recepturze, która oparta jest o stos kruszywowy zawierający w sobie kruszywo do 8 mm, oraz odpowiednio dobraną mieszankę spoiw wysokogatunkowych, które wpływają na przyspieszenie wiązania tworzywa. Efektem tego jest wysokiej jakości materiał zapewniający odpowiednią szybkość, trwałość oraz cechy betonu konstrukcyjnego.

Szybkoschnący beton znacznie skraca czas wykonania, wiążąc już po 15 minutach. To nieporównywalnie szybszy czas działania w porównaniu do tradycyjnych wyrobów. Dodatkowo ze względu na swój skład zapewnia tak samo wydajne działanie oraz niezwykle trwałe i wytrzymałe rezultaty.

Parametry szybkiego betonu B30

Beton szybkowiążący B30 zaczyna wiązać już po 15 minutach, natomiast twardnieje po 1 godzinie. Dodatkowo charakteryzują go wszystkie cechy odpowiednie dla tego materiału:

Oparty jest na kruszywie 8 mm, dzięki czemu wiąże tak jak beton z profesjonalnej betoniarni.
Posiada odpowiednio skomponowaną recepturę, która zapewnia jego wysoką wytrzymałość na ściskanie przekraczającą wartość 30 MPa.
Produkt ten charakteryzuje się niskim skurczem.

Dzięki swoim parametrom, doskonale sprawdza się w zastosowaniu konstrukcyjnym podczas tworzenia dowolnych obiektów wewnątrz oraz na zewnątrz.

Beton szybkoschnący – zastosowanie

Nasz beton B30 RAPID to produkt przeznaczony do stosowania na różnych powierzchniach, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz dowolnych obiektów, między innymi do tworzenia: tarasów, balkonów, ogrzewania podłogowego, wylewania schodów i posadzek, podjazdów, stropów, nadproży, schodów, słupów, podestów.

Beton B30 zapewnia wysoką wytrzymałość, trwałość oraz odporność na działanie negatywnych czynników atmosferycznych, w tym niskich temperatur. To najlepsze parametry, które pozwolą zagwarantować świetne rezultaty.