Beton B50 Monolit

Beton B-50 Monolit Promotor to najmocniejszy z gamy Betonów Konstrukcyjnych Promotor. Świetnie sprawdzi się do wykonania:

  • strunobetonów,
  • pali żelbetowych i fundamentowych,
  • stropów i słupów nośnych,
  • ław fundamentowych,
  • nadproży i schodów,
  • posadzek o dużej odporności wytrzymałościowej,
  • wylewek pod ogrodzenia,
  • podjazdów.

Co to jest beton B50?

Beton b50 jest to specjalistyczny produkt, cechujący się wysokim poziomem zaawansowania. Ta sucha mieszanka betonowa ma świetne parametry robocze oraz szybki przyrost wytrzymałości. Materiał nadaje się zarówno do użytku wewnętrznego, jak i zewnętrznego. Co ważne, po stwardnieniu staje się mrozoodporny. Jest to produkt gotowy od razu do użycia (po dodaniu wody), a więc nie trzeba mieszać go z piaskiem.

Beton B-50 to ekstremalnie wytrzymałe rozwiązanie, przez co nadaje się do zadań specjalnych. Sucha mieszanka może być stosowana między innymi do wykonywania wylewek, warstw wyrównujących, wykonywania niekonstrukcyjnych prac betoniarskich (montaż słupków ogrodzeniowych, naprawa, elementy małej architektury). Nadaje się do użytkowania w budynkach, jak i do prac inżynierskich. Może być podkładem pod parkiety, panele czy płytki. Znajduje również zastosowanie do ogrzewania podłogowego.

Receptura Betonu B-50 Monolit Promotor została oparta o prawidłowy stos kruszywowy zawierający kruszywo do 8 mm, wzbogacone dodatkowo łamaną skałą granitową oraz wysokogatunkowe spoiwo. Jest to produkt, który tworzy zupełnie nowy rynek Betonu Konstrukcyjnego w Workach o wytrzymałości powyżej 50 MPa. Dzięki innowacyjnej recepturze Beton B-50 Monolit Promotor charakteryzuje się wytrzymałością na ściskanie 50 MPa, niskim skurczem, a przede wszystkim świetnie nadaje się do celów konstrukcyjnych.

Beton B 50 zalecany jest też do przestrzeni, gdzie szybkość wiązania ma szczególne znaczenie, a więc np. do przejść czy korytarzy. Dynamiczny przyrost wytrzymałości tego produktu pozwala na realizację kolejnych prac budowlanych czy remontowych wcześniej, aniżeli w przypadku używania tradycyjnego betonu. Mieszanka ta poradzi sobie nawet przy intensywnych ruchu pieszym. Warto też podkreślić, że jest łatwa i szybka do przygotowania.