Beton B-20

Beton znany był ludzkości już w starożytności. Stosowali go starożytni Asyryjczycy, a później Rzymianie. Jest on obecnie jednym z najczęściej stosowanych materiałów budowlanych. Aby uzyskać beton o wysokiej wytrzymałości należy zastosować gruby żwir, aby naturalny kamień w nim zawarty wzmocnił powstały beton.

Właśnie dlatego nasz beton zawiera kruszywo do 8 mm przez co uzyskuje wytrzymałość przekraczającą 20 MPa. Jego podstawową cechą jest fakt, że został on oparty o prawidłowy stos kruszywowy zawierający kruszywo do 8 mm, w przeciwieństwie do wielu dostępnych na rynku produktów, które próbują uzyskać prawdziwy beton na drobnym piasku, a nie na żwirze tak jak robi się to w profesjonalnej betoniarni. Jeżeli potrzebujesz mocnego betonu, którego skład został opracowany w oparciu o badania i wieloletnie doświadczenie – doskonale trafiłeś, bowiem firma Promotor stworzyła nową klasę produktów; beton konstrukcyjny w worku

Beton B-20 Promotor należy do gamy Betonów Konstrukcyjnych Promotor.

Świetnie sprawdzi się do wykonania:

– ław fundamentowych,

– nadproży,

– schodów,

– posadzek o dużej odporności wytrzymałościowej,

– wylewek pod ogrodzenia,

– podjazdów,

– elementów małej architektury,

– drobnych prac betoniarskich.

Receptura Betonu B-20 Promotor została oparta o prawidłowy stos kruszywowy zawierający kruszywo do 8 mm, oraz wysokogatunkowe spoiwo. Dzięki temu oddajemy w Państwa ręce produkt oparty na żwirze, analogiczny do powstającego w profesjonalnej betoniarni, w przeciwieństwie do wielu dostępnych na rynku produktów, które próbują uzyskać właściwy beton na drobnym piasku.

Dzięki innowacyjnej recepturze Beton B-20 Promotor charakteryzuje się wytrzymałością na ściskanie przekraczającą 20 MPa, niskim skurczem, a przede wszystkim świetnie nadaje się do celów konstrukcyjnych.

Sposób użycia:

1. Przygotowanie podłoża.

Podłoża powinny być suche, twarde i oczyszczone ze wszystkich zabrudzeń, które mogą obniżać przyczepność i wytrzymałość produktu. Beton B-20 Promotor można stosować na wszystkich podłożach mineralnych. Przed wylaniem Betonu B-20 na grunt należy go ustabilizować używając Betonu B10 Chudziak Promotor.

2. Przygotowanie produktu.

Zawartość worka należy wymieszać z 3,0l wody. Trzeba pamiętać, aby dodawać suchą mieszankę do wody, a nie wodę do suchej mieszanki. Następnie wymieszać ręcznie lub przy użyciu dostępnych na rynku mieszarek lub mikserów. Po wymieszaniu odstawić na 5 minut. Tuż przed rozpoczęciem pracy przemieszać przygotowaną masę. Świeżo wylaną mieszankę należy rozprowadzać metalową sztangą. Wyrównywanie należy wykonywać ruchem zygzakowatym, tak aby mieszanka miała możliwość dotarcia na całej powierzchni, a wewnątrz niej nie powstały pęcherze powietrza.